Warning: "continue 2" targeting switch is equivalent to "break 2". Did you mean to use "continue 3"? in /home/u7523730/public_html/vqmod/vqmod.php on line 684
İade ve Değişim

İade ve Değişim

İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI

 Ürün iade istekleri Tüketicinin Korunması Kanunu ve Yönetmeliği hükümleri esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır.
Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürünü iade hakkı mevcuttur.
 İade ettiğiniz ürünleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra, ürünleriniz kabul işlemini takiben işlem sırasına göre incelenmektedir.İade ürünleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra 10 iş günü içerisinde iade tutarınız tarafınıza ödenecektir. İadenizin geri ödemesi sitemizde sipariş verirken gerçekleştirdiğiniz ödeme yöntemine göre(Peşin/taksit) geri ödenecektir. İade işlemleri otomatik sistemler tarafından yapıldığından geri ödeme de sistemde oluşturmuş olduğunuz siparişin ödeme türüne göre sonuçlanmaktadır. Siparişlerde taksitli ödeme metodu kullanıldıysa iade taksitli olarak; peşin ödeme metodu kullanıldıysa da iade hesabınıza peşin olarak geri ödenmektedir.

Nasıl Değişim Yapabilirim?

⦁ cevahiripek.com sitemizden “Hesabım” sayfasında ilgili siparişinize ait “İade Et” bağlantısını tıklayıp, iade etmek istediğiniz ürün/ürünleri, nedenini seçerek onaylamanız gerekmektedir.
⦁ İade etmek istediğiniz ürün adedini ve iade nedenini seçiniz ve talebinizi onaylayınız.
⦁ Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra değişim nedeninizi ve yerine almak istediğiniz ürünün bilgisini destek@cevahiripek.com adresine mail atınız.
⦁ işlemleri gerçekleştirdiğiniz taktirde müşteri hizmetleri tarafınıza telefon yada mail yoluyla dönüş yapacaktır.
⦁ değişim talebiniz onaylandığı taktirde tarafınıza gönderilecek adrese ÖDEMESİ tarafınızdan gerçekleştirilcek şekilde kargo ile gönderiniz.
Nasıl İade Yapabilirim?
⦁ cevahiripek.com sitemizden “Hesabım” sayfasında ilgili siparişinize ait “İade Et” bağlantısını tıklayıp, iade etmek istediğiniz ürün/ürünleri, nedenini seçerek onaylamanız gerekmektedir.
⦁ İade etmek istediğiniz ürün adedini ve iade nedenini seçiniz ve talebinizi onaylayınız.
⦁ Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra iade talebinizi ve iade nedenini destek@cevahiripek.com adresine mail atınız.
⦁ işlemleri gerçekleştirdiğiniz taktirde müşteri hizmetleri tarafınıza telefon yada mail yoluyla dönüş yapacaktır.
⦁ iade talebiniz onaylandığı taktirde tarafınıza gönderilecek adrese ÖDEMESİ tarafınızdan gerçekleştirilecek şekilde kargo ile gönderiniz.
İade Koşulları

⦁ cevahiripek.com adresinden satın almış olduğunuz kullanılmamış, hasarsız ve iç/dış etiketleri kesilmemiş ürünlerinizi, 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz.
⦁ Hijyen koşulları gereği iç giyim ürünlerinde iade yapılmamaktadır.
⦁ Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri hijyen kuralları sebebiyle ancak ambalajı açılmamış, kullanılmamış, denenmemiş olmaları halinde iade edilebilir.
⦁ ÖNEMLİ : Sitemizde mevcut olan altın ve pırlanta ürünler kişiye özel sipariş üzerine üretim yapıldığından dolayı iade veya değişim hakkı yoktur.
Teslim Alma ve Kargo Koşulları
 ÖNEMLİ : İade ve değişimlerde ürünlerin kargo ücreti müşteri tarafından ödenilir. karşı ödemeli olarak gönderilen kargolar kabul edilmemektedir.
 ÖNEMLİ : Takı Taklavat Kuyumculuk Tekstil Bilişim İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. olarak cevahiripek.com eticaret sitemizi mağaza konseptinden tamamen ayırarak sadece eticaret üzerinden hizmet vermemizden dolayı, iade veya değişim talebiniz olan ürünleri KESİNLİKLE fiziki olarak kargo hariç adrese teslim edemezsiniz.

Ürün Ücretinin Tarafınıza İade Edilmesi
⦁ Ürün/ürünleriniz bize ulaştıktan sonra incelenir ve iade koşullarına uygun olduğu takdirde kabul edilerek siparişteki ödeme metodunuza göre geri ödemeniz gerçekleştirilir.
⦁ İade işleminiz gerçekleştiğinde tarafınıza e-posta ve sms yolu ile bilgi verilmektedir.
⦁ Geri ödemenizin hesabınıza yansıma süresi bankanıza göre değişiklik gösterecektir. Lütfen hesabınıza kontrol etmeyi unutmayınız.
⦁ Mağazalarımıza yapacağınız iadelerde geri ödeme, siparişte kullandığınız ödeme metodu kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Ancak, havale/EFT ve kapıda nakit ödeme metodlarından biriyle oluşturulan siparişlerin geri ödemesi IBAN bilgileriniz alınarak banka hesabınıza yapılmaktadır.